شنبه تا پنجشنبه 8-17:30

خدمات و پشتیبانی 24 ساعته انلاین

04133298122

09144134313

تبریز، بلوار 29 بهمن

جنب ساختمان مرکزی مترو، مجتمع خدماتی ولیعصرطیقه اول

دریاچه سوها رو میشناسی؟

دریاچه ای در دل استان اردیبل، مقصد شما طبیعت گردان و گردشگران، با طبیعت بکر خود هوش از سرتان میبرد. این دریاچه خیره کننده با آب و هوای خنک و دلنشین در فصول گرم میتواند برایتان آخرهفته های خنکی را رقم بزند. با ما همراه باشید تا به این دریاچه فیروزه ای اردبیل سفر کنیم.

دریاچه سوها

دریاچه سوها کجاست؟

در 35 کیلومتری شرق اردبیل واقع است. درواقع یک آبگیر متوسط با عمق 6 کیلومتری که محل تامین آب روستای سوها در فاصله ی 4 کیلومتری اش میباشد. در استان اردبیل به شهرستان نمین  رفته و روستای سوها را با تابلوهای راهنمای میتوانید به راحتی پیدا کنید. به روستا که رسیدید از طریق راهی خاکی به فاصله 4 کیلومتربه شمال شرق روستا حرکت کنید و به نگین فیروزه ای اردبیل برسید.

روستای سوها به معنای «آب ها» در مجاورت جنگل های زیبای فندقلو میباشد. سوها را دروازه ی ورود بهشت جنگل های حیرت انگیز گیلان میدانند.

فندقلو

آبشار لاتون

به دریاچه سوها که رفتید، از آبشار لاتون واقع در 16 کیلومتری آن نیز دیدن کنید. البته باید بگوییم که باید آمادگی جسمانی کافی ای برای پیمودن مسیری پرفراز و نشیب و سخت داشته باشید که ارزش دیدن طبیعت زیبایش را دارد.
شما یک مسیر دو قمستی برای رسیدن به لاتون دارید؛
از روستای کوته کومه مسیری سربالایی شروع میشود که از جنگل های مه آلود، به ارتفاعات اسپیناس در تالش میرسید(به مدت 6 ساعت).
سپس راهی سرازیری از ارتفاعات تالش شروع شده و 10 ساعت گردش در جنگل های بکر و تپه های سرسبز و چشمه های زلال به آبشار لاتون میرسید.

از آبشار لاتون برایتان بگوییم،
یکی از مرتفع ترین آبشار های کشور است که در 15 کیلومتری آستارا قرار دارد. از قلعه اسپیناس شروع و با گذر از رودخانه اوندویل به خزر میریزد. از طبیعت زیبا و بکر این آبشار و درختان میوه به و گلابی و گردو و فندق چه بگوییم که کم است.

لاتون

چه وسایلی ببریم؟

داشتن GPS و چراغ قوه، چادر، آب و غذا از وسایل ضروری است. لباس مناسب مخصوصا کفش مناسب همراه تان باشد. این نکته را هم به یاد داشته باشید که این منطقه، منطقه ای بکر و وحشی است که هم باید مراقب خودتان در برابر جانوران آن باشید و هم مراقب حیوانات و محل زندگی شان باشید تا مزاحمتی برایشان ایجاد نکنید.
این نکته حائز اهمیت است که آنتن دهی تلفن همراه بسیار ضعیف و این منطقه همانطور که گفتیم بکر است و امکانات زیادی ندارد.

4 دیدگاه دربارهٔ «دریاچه سوها رو میشناسی؟»

  1. بله دریاچه سوها یه تیکه از بهشت واقعا حیفه نرید و نبینید .. هرکی رفته اونجا حداقل یه شب کنار دریاچه اقامت داشته😍

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا